Kup bilet POWRÓT
Sylwia Górska - Przytulska

Sylwia Górska - Przytulska

Sylwia Górska - Przytulska, Globalny Lider ds. Szkoleń i Rozwoju IKEA

Temat: Tylko rozumiejąc można rozwiązywać i usprawniać. Droga poprzez doświadczenia klienta do doświadczeń pracownika

 

Abstrakt:

Tworzenie dla ludzi lepszego, codziennego życia jest misją IKEA od dekad. A skupianie uwagi na pracownikach jest jedną z naszych kluczowych wartości od zawsze.

Ingvar Kaprad, założyciel IKEA zwykł mawiać „Nikt nie może być szczęśliwy i nie może dobrze wykonywać swojej pracy, jeśli nie lubi miejsca, w którym pracuje”. 

Chcąc wpłynąć na polepszenie środowiska pracy musimy najpierw zrozumieć percepcję, motywację, sytuację i potrzeby pracowników. To pozwoli nam na poznanie ich pełnej historii i podjęcie dalszych działań, mających na celu rozwiązanie wyzwań, których doświadczają. Wymaga to holistycznego podejścia, dlatego też HR nie może działać w odosobnieniu.

Podczas tej sesji,  podzielę się doświadczeniem, jak my w IKEA działamy w tym obszarze, ulepszając kulturę organizacji i dbając o właściwy mindset, tworząc tym samym lepsze życie zawodowe dla naszych pracowników.

 

Biografia

Praktyk biznesowy z dużą uwagą na ludzi. Jej misją jest inspirowanie do wydobywania osobistego potencjału i zachęcanie do niesienia wartości w swoim najbliższym otoczeniu, zawodowym i osobistym. Jak mówi założyciel IKEA Ingvard Kamprad „Żadne, nawet najlepsze zasady nie zastąpią dobrego przykładu”.

Absolwentka The Leys School w Cambridge, ukończyła Ekonomię na Uniwersytecie w Birmingham w Wielkiej Brytanii oraz Prawo i Administracje na Uniwersytecie Warszawskim, ale na kodeksy i wykresy zawsze patrzyła przez pryzmat ludzki. Doświadczenie zawodowe zdobywała w branżach: farmaceutycznej, produkcyjnej i konsultingowej. Była Dyrektorem Komunikacji i Dyrektorem HR w międzynarodowych organizacjach, będąc odpowiedzialną za globalne zespoły.

Postrzega siebie jako Globalnego Obywatela. Dorastała, uczyła się i pracowała w Wielkiej Brytanii, która jest jej jedną z trzech ojczyzn. Pracowała i mieszkała w Niemczech, w Stanach Zjednoczonych, Polsce, a teraz mieszka i pracuje w Szwecji. Zawsze pracowała i zarządzała globalnymi zespołami, bo to ludzie i ich wartość, którą niosą poprzez różnice kulturowe i doświadczenia są dla niej najważniejsze.

Od 15 lat wspiera studentów i młodych przedsiębiorców jako Mentorka w programach startupowych i rozwojowych.

Globalny Leader w IKEA odpowiedzialna za rozwój pracowników i szkolenia w 32 krajach.

Prywatnie mama dwójki wspaniałych nastolatków, uwielbia inspirujące rozmowy i kontakty z ludźmi. Pasjonatka dobrej książki oraz miłośniczka długich spacerów wzdłuż plaży ze swoimi dwoma psami.