Kup bilet POWRÓT
Rafał Albin

Rafał Albin

Dyrektor Marketingu i Operacji Microsoft

 

Biografia

Rafał Albin dołączył do Zarządu Microsoft w Polsce w roli Dyrektora odpowiedzialnego za Marketing i Operacje (Marketing & Operations Lead) w sierpniu 2020.

Przed objęciem tej funkcji, jako CEE Enterprise Channel Management Lead, wspierał proces transformacji cyfrowej klientów Microsoft w ramach kanału partnerskiego w tym regionie.

Od 2016 roku był odpowiedzialny za sprzedaż rozwiązań konsumenckich oraz produktów dla sektora SOHO/SMB na terenie Polski oraz Rumunii. Będąc Członkiem Zarządu polskiego oddziału Microsoft należał również do kierownictwa działu Consumer and Devices Sale w regionie CEE. Wcześniej od kwietnia 2013 roku kierował zespołem Nowych Technologii (Developer Experience) odpowiedzialnym za wprowadzanie na rynek najnowszych technologii Microsoft oraz transformację i rozwój współpracy ze środowiskami developerskimi i firmami ISV. Jest związany z polskim oddziałem Microsoft od 2009 roku, kiedy objął stanowisko kierownika grupy produktowej Windows.

Wcześniej przez wiele lat związany był z rynkiem dystrybucyjnym zajmując szereg stanowisk głównie w AB S.A., a po połączeniu z ATC – wiodącym dystrybutorem sprzętu komputerowego w Czechach i Słowacji – był członkiem rady nadzorczej holdingu odpowiedzialnym za proces łączenia obu firm. Prowadził także własną firmę dostarczającą i wdrażającą oprogramowanie oraz usługi IT przedsiębiorstwom z sektora MŚP. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Politechniki Wrocławskiej.