Kup bilet POWRÓT
Maria Belka

Maria Belka

Ekspertka z zakresu rozwoju i skalowania biznesu, współzałożycielka i prezeska pionierskiej inicjatywy doradczej Mentors4Starters

 

Temat: Zawody i kompetencje przyszłości

 

Abstrakt 

O rynku pracy jutra 

Analitycy przewidują, że aż 65% zawodów, które będą wykonywać nasze dzieci, jeszcze nie istnieje, a aż 80% z nich będzie opartych na współpracy z technologią. Rynek pracy czeka prawdziwa rewolucja. Dlatego już dziś działy HR stają przed ogromnym wyzwaniem przygotowania pracowników do bycia częścią tej zmiany. Jakie tytuły będą na naszych wizytówkach w przyszłości? Czym są kompetencje transferowalne i czy większą wartość będzie mieć specjalizacja czy też interdyscyplinarność? Prelekcja “O rynku pracy jutra” to skondensowana pigułka wiedzy, która pozwoli optymistycznie spojrzeć, zrozumieć i przygotować się na branże przyszłości.

 

Biografia

Maria Belka od ponad 8 lat związana jest ze społecznością startupową i stale poszerza swoją wiedzę z zakresu zarządzania, finansów i przedsiębiorczości. Specjalizuje się w zarządzaniu projektami, konceptualizacji modeli biznesowych, planowaniu strategicznym, walidacji oraz budowaniu relacji zewnętrznych.

Zarządzała polskim oddziałem singapurskiego funduszu inwestycyjnego Prytek Holding Pte Ltd. Konsultantka. Uprzednio przewodnicząca Rady Nadzorczej i prezeska BIT EVIL SA, publicznej spółki technologicznej skupionej na branżach AdTech, Fintech oraz technologii Blockchain, CEO i współzałożycielka Fundacji Mentors4Starters – pionierskiej inicjatywy rozwijającej mentoring w Polsce. A także dwukrotna kuratorka warszawskiego hubu Global Shapers, inicjatywy Światowego Forum Ekonomicznego. 
Doktorantka z dziedziny Ekonomii i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Absolwentka Uniwersytetu w Genewie i Uniwersytetu of Birmingham. Zdobywała doświadczenie w sektorze publicznym, współpracując m.in. z Europejską Komisją Gospodarczą Organizacji Narodów Zjednoczonych, Narodowym Bankiem Kazachstanu, Parlamentem Europejskim oraz w sektorze prywatnym jako przedsiębiorca zajmujący się rozwojem start-upów technologicznych.
W 2017 r. została wyróżniona na liście NEW EUROPE100 Challengers, tworzonej przez Res Publica, Google i Visegrad Fund oraz we współpracy z Financial Times. Alumna Leadership Academy for Poland  i Blackbox Connect (BBC 24) – odbywającego się w Dolinie Krzemowej programu dla przedsiębiorców technologicznych - oraz Google Founders Academy.