Kup bilet POWRÓT
Maria Belka

Maria Belka

Dyrektorka Zarządzająca w Prytek Poland, Dyrektorka Generalna i Współzałożycielka Fundacji Mentors 4 Starters

Temat: Zawody i kompetencje przyszłości

 

Abstrakt: O rynku pracy jutra 

Analitycy przewidują, że aż 65% zawodów, które będą wykonywać nasze dzieci, jeszcze nie istnieje, a aż 80% z nich będzie opartych na współpracy z technologią. Rynek pracy czeka prawdziwa rewolucja. Dlatego już dziś działy HR stają przed ogromnym wyzwaniem przygotowania pracowników do bycia częścią tej zmiany. Jakie tytuły będą na naszych wizytówkach w przyszłości? Czym są kompetencje transferowalne i czy większą wartość będzie mieć specjalizacja czy też interdyscyplinarność? Prelekcja “O rynku pracy jutra” to skondensowana pigułka wiedzy, która pozwoli optymistycznie spojrzeć, zrozumieć i przygotować się na branże przyszłości.

 

Biografia:

Dyrektor zarządzająca polskiego oddziału Prytek Holding Pte Ltd. Konsultantka. Uprzednio przewodnicząca Rady Nadzorczej i prezeska BIT EVIL SA, publicznej spółki technologicznej skupionej na branżach AdTech, Fintech oraz technologii Blockchain, która zadebiutowała na parkiecie New Connect w lipcu 2017 roku. CEO i współzałożycielka Fundacji Mentors4Starters – pionierskiej inicjatywy rozwijającej mentoring w Polsce. Dwukrotna kuratorka (2014-2015 i 2017-2018) warszawskiego hubu Global Shapers, inicjatywy Światowego Forum Ekonomicznego.

Doktorantka z dziedziny Ekonomii i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Absolwentka Uniwersytetu w Genewie i Uniwersytetu of Birmingham. Zdobywała doświadczenie w sektorze publicznym, współpracując m.in. z Europejską Komisją Gospodarczą Organizacji Narodów Zjednoczonych, Narodowym Bankiem Kazachstanu, Parlamentem Europejskim oraz w sektorze prywatnym jako przedsiębiorca zajmujący się rozwojem start-upów technologicznych. Od ponad 8 lat związana ze społecznością startupową i stale poszerzająca swoją wiedzę z zakresu zarządzania, finansów i przedsiębiorczości. Wyspecjalizowana w zarządzaniu projektami, konceptualizacji modeli biznesowych, planowaniu strategicznym, walidacji oraz budowaniu relacji zewnętrznych.

W 2017 r. wyróżniona na liście NEW EUROPE100 Challengers, tworzonej przez Res Publica, Google i Visegrad Fund oraz we współpracy z Financial Times. Była członkini Rady Programowej Blockchain TechCongress oraz stowarzyszeń wspierających lokalne społeczności i inicjatyw dla młodych ludzi: Amnesty International, Enactus, STAR i VENA. Mentorka m.in. w Girls Go Start-up Academy, Google Launchpad, Founder Institute oraz na Uniwersytecie Potężnych Dzików, a także ambasadorka projektu Citrus Saturday zainicjowanego przez University College London. Była delegatka na Model United Nations organizowane na Uniwersytecie im. Harvarda. Alumna Leadership Academy for Poland (’18), Blackbox Connect (BBC 24) – odbywającego się w Dolinie Krzemowej programu dla przedsiębiorców technologicznych – oraz Google Founders Academy. Ekspertka i jurorka w programach oraz konkursach dla młodych firm technologicznych.

Prywatnie społeczniczka, miłośniczka sportu i książek, pesketarianka, podróżniczka. Posiadając oficjalne certyfikaty językowe biegle posługuje się językiem angielskim, francuskim i hiszpańskim oraz posiada zaawansowane certyfikaty w języku rosyjskim i włoskim.

Od czasu do czasu blogerka (www.hellomarianna.live). Jej celem jest stworzenie czegoś niezwykłego i jak Benjamin Graham ma nadzieję, że każdego dnia zrobi „coś głupiego, coś kreatywnego i coś hojnego”.