Kup bilet POWRÓT
Jowita Michalska

Jowita Michalska

CEO & Founder Digital University, Singularity University Warsaw Chapter Ambassador

 

Temat: Nieoczywiste trendy cyfrowe dla HR

 

Abstrakt

Nieoczywiste trendy cyfrowe dla HR

Jak co roku w Digital University zajmujemy się nie tylko Metatrendami, które będą kluczowe dla najbliższego dziesięciolecia, ale też blisko przyglądamy się temu co będzie miało największy wpływ na nasz biznes, życie i środowisko w najbliższym roku.

To nie był typowy rok, ponieważ zderzenie kilku ważnych wydarzeń nagle zresetowało ludzkość i naszą przyszłość. Covid-19 przyspieszył i zwiększył siłę zakłóceń i nadal przenika przez każdy aspekt społeczeństwa, od naszych biur po nasze sypialnie. Byliśmy zmuszeni liczyć się z wyzwaniami związanymi z pracą, zdrowiem, danymi i bezpieczeństwem, jakich nie było wcześniej w historii współczesnej. Śledzenie tych i innych sygnałów jest ważne, ponieważ kształtują one świat, który ma nadejść. To nie jest czas, aby podnieść ręce i czekać, aż nadejdzie „nowa normalność”. Nasza nowa normalność już tu jest: to ciągłe zakłócenia.

Nadszedł czas, aby rozpoznać nadchodzące sygnały i stworzyć wizję organizacji, podjąć strategiczne decyzje, nadać priorytet inwestycjom technologicznym i stworzyć taktyczne działania, które poprowadzą każdą organizację do przodu pamiętając, że fundamentem zmian są ludzie i kultura firmy, która sprzyja rozwojowi, zmianom i innowacjom.

W tej prezentacji podzielę się z Wami kilkoma wyraźnymi sygnałami związanymi z nauką i technologią, które będą miały bezpośredni wpływ na rynek pracy, zatrudnienie, kulturę organizacji, zmiany zachodzące w związku z hybrydowym modelem pracy i digitalizację firm. Chciałabym, aby był to punkt odniesienia, który pomoże wszystkim podejmować właściwe decyzje.

 

Biografia

Jej życiową misją jest uzbrojenie Polaków w niezbędne kompetencje cyfrowe. Powołała do życia Digital University, organizację, która współpracując z czołowymi globalnymi uczelniami, takimi jak MIT, Harvard Business School, University of Vienna, Stanford University czy NYU Stern, zajmuje się edukacją liderów w obszarze nowych technologii. Jowita organizuje i prowadzi programy edukacyjne dla kadry zarządzającej, szkolenia i konferencje.  Jest też polskim ambasadorem Singularity University, edukacyjnego think-tanku z Doliny Krzemowej, który kształci i inspiruje liderów do wykorzystywania technologii.  

Od lat obserwuje trendy technologiczne i społeczne, opowiada o tym jak zmieni się nasz świat i biznes w ciągu najbliższych 10-20 lat. Jest prelegentką na polskich i międzynarodowych konferencjach, prowadzi programy edukacyjne w firmach i na uczelniach poświęcone zagadnieniom związanym z trendami technologicznymi. Tematy które są jej pasją to: trendy przyszłości, przyszłość zatrudnienia i rynku pracy, automatyzacja, przyszłość transportu, sztuczna inteligencja, długowieczność i przyszłość medycyny, kompetencje przyszłości, przyszłość edukacji i uczenie się przez całe życie.

Jowita ma również ponad 20-letnie doświadczenie z dużego biznesu, które zdobywała, pracując na kluczowych stanowiskach w dużych korporacjach m. in. Polkomtelu, PGE czy Deloitte.