Kup bilet POWRÓT
Dariusz Jemielniak

Dariusz Jemielniak

Ekspert w Zarządzaniu Projektami Otwartej Współpracy, Wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego i Harvard University, Członek Fundacji Wikimedia, Założyciel Insta.Ling

 

Temat: Zarządzanie zespołami hybrydowymi i praca zdalna

 

Abstrakt 

Zarządzanie zespołami hybrydowymi i praca zdalna

Gwałtowne przejście na pracę zdalną, zarządzanie zespołami hybrydowymi i wirtualnymi w sposób wymuszony okolicznościami powoduje, że potrzebujemy dobrych wzorów. Jak radzą sobie duże organizacje, które od dawna działają w sposób zdalny? Jakie specyficzne rozwiązania organizacyjne stosują? Co się sprawdza, a co nie? Które z pozornie dobrych rozwiązań w praktyce prowadzi do kłopotów? Na jakie długotrwałe skutki trzeba zwracać uwagę? W wystąpieniu mowa jest o najlepszych praktykach organizacji z Doliny Krzemowej i wiodących organizacji opartych na wiedzy.

 

Biografia

Dariusz Jemielniak jest profesorem zarządzania, kierownikiem Centrum Badań nad Organizacjami i Miejscami Pracy (CROW) oraz założycielem grupy New Research on Digital Societies (NeRDS) na Akademii Leona Koźmińskiego. Jest również wykładowcą stowarzyszonym z Berkman-Klein Center for Internet and Society, na Uniwersytecie Harvarda. Jego zainteresowania koncentrują się wokół studiów nad krytycznym zarządzaniem projektami otwartej współpracy (takich jak Wikipedia czy F/LOSS), narracyjności, opowiadania historii, organizacji intensywnie wykorzystujących wiedzę, społeczności wirtualnych, archetypów organizacyjnych, a wszystko to badane metodami interpretacyjnymi i jakościowymi. W 2015 roku został wybrany do rady powierniczej Fundacji Wikimedia.